rehberlikarastirmamerkezi.com 'un şikayet/öneri/soru sistemi gelişen internet kullanımının özel eğitim ve rehabilitasyon velilerinin/öğrencilerinin/eğitmenlerinin sorunlarına hızlı, güvenilir ve gizlilik haklarını koruyacak bir şekilde cevap oluşturmak için kurulmuştur.

rehberlikarastirmamerkezi.com 'un şikayet/öneri/soru sistemi, şikayetlerin çözüme kavuşturulması, velilerin ve öğrencilerin memnuniyetinin artırılması için fırsat sunar.

 • Eğitim ve hizmetten şikayetçi olan yada soruları olan velileri ile,
 • Olumsuz deneyim yaşayan velileri geri kazanmak ve sorularına cevap vermek, potansiyel velilere güven vermek isteyen kurumlar arasında köprü görevi görüyor.
 • KISACA

 • Velilerin kurumlar hakkındaki şikayetlerine çözüm aradığı,
 • Velilerin kurum seçmeden önce, diğer veli yorumlarını okuduğu, kurum hakkında bilgi sahibi olduğu,
 • Kurumların ise velileri geri kazanmak,kurum itibarini korumak ve potansiyel velilerin gözünde iyi bir imaj çizmek,
 • Tarafsızlığın, güvenirliğin ve gizlilik haklarına gösterdiğimiz saygıyla kurum ve veli arasında köprü görevi gören, Türkiye'nin özel eğitim ve rehabilitasyonlarına yönelik ilk ve tek en büyük şikayet/soru/öneri platformudur.
 • 2.706ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
  Neden Veliler Şikayet/Öneri/Soru Sistemine Başvuruyor?
  Çözüm Arayışında Kolaylık

  Şikayetlerin/sorunların/önerilerin en kısa ve en kolay yoldan, ücretsiz olarak kurumlara iletildiği online şikayet/sorun/öneri platformdur.

  Harekete Geçirici Nitelik

  Gerçek kişiler tarafından yazılan şikayetler,sorunlar,öneriler ve kurum puanları, kurumları bu süreci en doğru şekilde yönetmeye teşvik etmektedir.

  Veliler İçin Referans Sitesi

  Gerçek kişi tecrübelerinin yer aldığı rehberlikarastirmamerkezi.com, velilerin kurum tercihini etkileyen önemli bir sitedir.

  Bu Sistem Kurumlara Ne Fayda Sağlıyor?
  Kurum Analizi

  Kurumların şikayet/soru/öneri yönetimindeki başarı ve ya da başarısızlıklarını görebilmelerini ve bu veriler ışığında doğru stratejiler belirleyebilmelerini sağlar.

  Geri Bildirim Mekanizması

  Hizmetlerle ilgili aksaklıkları işaret eden gerçek müşteri şikayetleri, kurumların en büyük öğrenme kaynaklarıdır ve işaret edilen bu noktalara odaklanmayı sağlar.

  Mutsuz Veliyi Geri Kazanma

  Şikayeti olan velilerin geri kazanabilmesi ve mutlu veliler yaratması için bir fırsat doğurur.

  Potansiyel Veliler

  Çözülen şikayetler, cevap verilen sorular kurumlar hakkında araştırmalar yapan ve gerçek veli yorumlarını önemseyen potansiyel velilerde güven duygusu oluşturur.

  Velileri Tanıma İmkanı

  Kurumların, veli tutum, davranış ve beklentileri hakkında fikir sahibi olmalarını ve bu yönde hizmetlerini geliştirme imkânını sağlar.